Jak wybrać dobre półkolonie dla dziecka?

W obliczu pandemii już latem wielu rodziców zastanawiało się, czy wyjeżdżać na wakacje, a nawet czy puszczać dzieci na półkolonie w mieście. Ale nadchodzi wielkimi krokami zima, a w raz z nią ferie zimowe. Czy to oznacza, że tutaj także trzeba będzie zrezygnować z rozrywki i pozbawić dzieci wyjazdów? Raczej nie! Doskonałą alternatywą są półkolonie w mieście, które pozwalają zapewnić najmłodszym masę frajdy. Jak wybrać takie dobre półkolonie dla dziecka? Na co zwrócić uwagę?

Półkolonie dla dziecka – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Jak zorganizować dziecku wolny czas, podczas gdy rodzice pracują? To wyzwanie, prawda? Z pomocą przychodzą różne organizacje, których zadaniem jest stworzenie dzieciom atrakcyjnych i przede wszystkim bezpiecznych rozrywek. Co zrobić z dzieckiem w czasie zbliżających się ferii?

Zgodnie ze wszelkimi przepisami, dzieci w wieku przedszkolnym muszą mieć zapewnioną opiekę w czasie, gdy rodziców nie ma z nimi. Mogą to oczywiście być dziadkowie, nianie, ale także i wyspecjalizowane instytucje.

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie?

Zorganizowane półkolonie zimowe to świetna alternatywna dla czasu wolnego dziecka. W momencie, gdy rodzic nie może zaopiekować się swoją pociechą – specjalnie wykwalifikowana kadra świetnie zapewnia rozrywkę, niekiedy naukę oraz maksymalne bezpieczeństwo podopiecznym. Półkolonie zimowe, ale także letnie, najczęściej organizowane są w godzinach pracy rodziców, czyli np. od 7:30 do 17:00. Dzięki temu dziecko ma pełną opiekę – wikt i opierunek!

Coraz więcej półkolonii skierowanych jest także dla najmłodszych – czyli dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak wybrać półkolonie dla dziecka?

Wybierając półkolonie, warto kierować się nie tylko ofertą zajęć. To przecież nie wszystko! Podstawą powinny być tutaj opinie o działaniu firmy zajmującej się organizacją półkolonii. Ważne jest również podejście wychowawców. Kadra powinna być wykwalifikowana (chodzi w końcu o dobro Twojego dziecka), a same półkolonie zgłoszone do kuratorium oświaty. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że wysyłasz swoje dziecko do sprawdzonego miejsca!

Właśnie takie, w 100% bezpieczne i atrakcyjne półkolonie dla dzieci oferuje Baby English Center – szkoła języka angielskiego dla dzieci w Łodzi. Ich pełną ofertę można znaleźć tutaj: https://babyenglishcenter.pl/polkolonie/polkolonie-zimowe/.

Półkolonie dla najmłodszych – najlepsza opcja dla malucha

W Baby English Center, czyli szkole języka angielskiego dla dzieci w Łodzi, w każdym roku organizowane są półkolonie – zarówno podczas wakacji, jak i ferii zimowych. Są to półkolonie językowe, gdzie oprócz codziennych wycieczek, czy zabaw tematycznych, dzieci mają każdego dnia prowadzone zajęcia z języka angielskiego.

Zima nie jest tutaj smutną pora roku – wręcz przeciwnie! Półkolonie językowe z Baby English Center skutecznie odczarują każdą ponurą aurę! Każdy turnus półkolonii jest zupełnie inny, a codzienne wycieczki, warsztaty tematyczne czy gry planszowe i multimedialne zapewniają dzieciom masę radości. Ferie zimowe w formie półkolonii dedykowane są dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Podczas każdego z dni oferowaną są również 3 posiłki. I choć każdy tydzień półkolonii jest zupełnie inny – rytm dnia jest stały, co zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *